Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia. 2 Kor 6,2b

Oto teraz czas łaski, oto teraz dzień zbawienia. 2…

Gdy zbliżają się ważne wydarzenia, odczuwamy coraz większe napięcie. Nieraz chcielibyśmy je jeszcze na jakiś czas odsunąć, aby się lepiej przygotować. Czasem chcielibyśmy „mieć to już za sobą”. Wszystko zależy od tego, na co czekamy. No właśnie, na co? Co będziemy przeżywać w najbliższym czasie? Czy będzie to tylko jedna z wielu spraw, która wkrótce zejdzie na dalszy plan?

Jest wiele sytuacji, stanów bądź doświadczeń, które chcielibyśmy zatrzymać na dłużej i nadać im charakter nieprzemijalności. Należą do nich między innymi: dobra atmosfera, dobre samopoczucie oraz przyjemności. Ileż to razy życzymy sobie, aby czas letniego wypoczynku nie mijał tak szybko, choć wiemy, że nie jest to możliwe. Inaczej jest w przypadku małżeństwa, które co prawda podlega czasowi, ale trwa, mimo że małżonkom przybywa lat.

Sytuacją czy stanem, którr mają nigdy nie przeminąć, jest wieczność. Zazwyczaj wyobrażamy ją sobie jako odległą przyszłość, na którą czeka się całe życie. Myślimy wtedy o naszej śmierci i o Bożym sądzie, ale też o zbawieniu. Jest to ważne wydarzenie, które niejednokrotnie chcielibyśmy odsunąć w czasie ze względu na popełnione grzechy. Wielu jednak chciałoby już doświadczyć wieczności i poczuć się najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Wieczność u boku Chrystusa jest dla nich, zwłaszcza dla obciążonych cierpieniem, samotnością i chorobami, czasem uwolnienia od wszystkich trosk. Jest to czas przebywania z Bogiem na zawsze.

Dzisiejsza niedziela jest dla nas sygnałem, że ten czas już się roz- począł, że czas Bożej łaski i zbawienia trwa. Teraz dokonują się najważniejsze sprawy naszego życia – doczesnego i wiecznego.

ks. Henryk Reske

Rozważanie pochodzi z książki „Cały rok blisko” wydanej przez wydawnictwo Warto, którą można kupić tutaj.

%d bloggers like this: