Jezus Chrystus śmierć zniszczył, a żywot i nieśmiertelność na jaśnię wywiódł przez ewangelię. 2 Tm 1,10

Jezus Chrystus śmierć zniszczył, a żywot i nieśmiertelność na…

Żyjemy w niezwykłych czasach. Z jednej strony (co naturalne) – boimy się śmierci, jej nieprzewidywalności i tego, co niesie ze sobą. Tam, gdzie to tylko możliwe, walczymy o życie i jego zachowanie. Z drugiej strony jakże często sami odbieramy sobie nadzieję, podążając za kolejnymi „naukowymi dowodami” poddającymi w wątpliwość nie tylko fakt Zmartwychwstania, ale też i samej śmierci Jezusa Chrystusa. Ktoś mógłby zapytać: Dlaczego to takie ważne?

Dla wierzącego człowieka wydarzenia Wielkiej Nocy są funda- mentem całego systemu wiary i wartości. Bez wiary w Zmartwychwstanie, w boską moc Chrystusa pokonującego grzech i śmierć, w akcie swojej śmierci i Zmartwychwstania – całe życie człowieka, jego kondycja duchowa – zostają postawione pod znakiem zapytania. Bez wiary w zwycięskiego Chrystusa, w moc, która pokonuje każdą ludzką słabość i moc śmierci – życie może opierać się tylko na kruchych podstawach ludzkich osiągnięć i pragnień. A to, niestety, za mało…

Podstawą tej niezwykłej wiary apostoła Pawła jest nie tyle „pusty grób” w ogrodzie Józefa z Arymatei, co obecność żywego Jezusa, który nadal kocha, pomaga i zbawia biednego, zagubionego człowieka. Wierzący ma możliwość spotkania z żywym Chrystusem! Mrok śmierci został ostatecznie pokonany, a człowiek może kierować się w życiu światłem i nadzieją, która pokładana w mocy Zmartwychwstałego, sięga dalej – poza to doczesne życie – aż do wieczności.

ks. Michał Walukiewicz

Rozważanie pochodzi z książki „Cały rok blisko” wydanej przez wydawnictwo Warto, którą można kupić tutaj.

%d bloggers like this: