Niedziela 21 czerwca była dla parafian z filiału w Marklowicach niedzielą szczególną. To właśnie w nią przypadła, już 28, rocznica poświęcenia miejscowego kościoła. Niby niedziela jakich wiele, ale jednak bardziej uroczysta. W specjalnie przygotowanym, wysprzątanym i przystrojonym większą ilością kwiatów kościele, spotkali się na uroczystym nabożeństwie parafianie, ich rodziny, przyjaciele i specjalnie zaproszeni goście. Jeszcze przed rozpoczęciem można było porozmawiać, powspominać i zaopatrzyć się w ciasta na popołudniową kawę.

Punktualnie o 10.00 rozpoczęło się nabożeństwo. Uroczystość prowadził opiekun filiału ks. Janusz Sikora. Był wspólny śpiew, ale też ten specjalny, w wykonaniu zaproszonego chóru z Ustronia Polany. Ich występ sprawił, że na wielu twarzach pojawił się uśmiech uznania i zadowolenia. Jednak przede wszystkim zebraliśmy się, by wysłuchać Słowa Bożego. W jego rozważaniu poprowadził nas zaproszony gość, ks. Piotr Wowry z parafii w Ustroniu. Wybrał tekst z ewangelii Łukasza 19,1-10 o Zacheuszu. Dla mnie trochę zaskakujący, w jaki sposób można go powiązać z pamiątką poświęcenia? Jednak do dziś towarzyszy mi pytanie czy jestem gotowa, jak Zacheusz odpowiadać na Boże zawołanie? Zostawić to czym się zajmuję, co mnie absorbuje i pójść za Jezusem i przyjąć go z radością?

Życzę sobie, jak i wszystkim parafianom w Marklowicach (i nie tylko), byśmy w każdą niedzielę chcieli pójść z radością do kościoła, do tego szczególnego miejsca, w którym możemy spotkać się z Panem Bogiem.

Ludmiła Walica

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj.