Zapowiedziane na niedzielę 15 października nabożeństwo spowiednio-komunijne w Marklowickim filiale dedykowane było przede wszystkim seniorom, których w ten niedzielny poranek zebrało się dość liczne grono. Nabożeństwo prowadził proboszcz parafii, a zarazem opiekun naszego filiału ks. Janusz Sikora. Kazanie jakie wygłosił na podstawie ewangelii Marka 10, 17-24 uświadomiło nam, że nie jest możliwym, abyśmy „zaskoczyli” Pana Boga naszymi zasługami, takimi jak spełnianie Bożych przykazań i dobrych, w naszym pojęciu, uczynków, ponieważ jesteśmy za słabi, by zrezygnować dla PANA z naszych ziemskich upodobań. Podobnie zresztą jak ów bogaty młodzieniec z ewangelii.

Po kazaniu mogliśmy przystąpić do spowiedzi oraz Komunii Świętej i wspólnie z innymi poczuć przedsmak tego, czego wierzący doświadczą w Bożym Królestwie po zmartwychwstaniu.

Po takiej duchowej uczcie czekało na nas również coś dla ciała. Dzięki paniom (jeszcze nie seniorkom) przy herbacie, kawie, ciastach i chlebie ze smalcem, w towarzystwie Księdza Proboszcza, który pokrótce zapoznał nas z bieżącymi i nadchodzącymi sprawami naszej cieszyńskiej Parafii, mogliśmy miło spędzić czas na rozmowach i wspomnieniach.

Uczestnik Senior WW

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj.