Nabożeństwo Wigilijne w Marklowickim filiale było w tym roku wyjątkowe. Nie tylko dla tego, że obchodzone już o 9.00 rano, ale również ze względu na oprawę.

24 grudnia przypadł w tym roku w niedzielę. Co zatem świętować, 4 niedzielę adwentu czy Wigilię? Czy wypada rano już śpiewać kolędy? Ks. Janusz Sikora rozwiał wątpliwości, dlatego parafianie z Marklowic już od rana mogli poczuć wyjątkowość tego dnia. Zgromadzili się licznie, przybyło również wielu gości i wszyscy w rodzinnej atmosferze mogli przeżywać to nabożeństwo. W śpiewie tym razem poprowadziła nas młodzież, która nie tylko przygotowała ciekawe aranżacje znanych kolęd, ale również zaśpiewała kilka pieśni, które dały nam impuls do przemyśleń i wielu wzruszyły.

Przez całe nabożeństwo towarzyszył nam motyw światłości. Zarówno w haśle tygodnia (Iz 9,1), którym zostaliśmy przywitani, w tekście na którym ks. Janusz Sikora oparł swoje kazanie (Iz 9,1-6) jak i życzeniach, które każdy uczestnik nabożeństwa zabrał ze sobą do domu.

Oby ta „Prawdziwa światłość, która (…) przyszła na świat” i radość jaką mogliśmy odczuwać podczas tego Wigilijnego nabożeństwa towarzyszyła nam każdego dnia.

Ludmiła Walica

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tutaj.