Wrzesień to wyjątkowy miesiąc. Możemy w nim świętować zarówno to co się rozpoczyna – rok szkolny, jak i to co się kończy – czas zbierania plonów.

Niedziela 23 września w marklowickim filiale, to właśnie ten moment, kiedy podczas Dziękczynnego Święta Żniw mogliśmy podziękować Panu Bogu za wszystko czym nas w tym roku hojnie obdarował, zwłaszcza wszelkimi plonami.

Nabożeństwo rozpoczęło się procesjonalnym wejściem dzieci prowadzonych przez ks. proboszcza Janusza Sikorę do pięknie udekorowanego kościoła. Dzieci przyniosły przed ołtarz Biblię, chleb, kwiaty oraz koszyki z darami. Przygotowały również krótki program, w którym deklamowały wiersze i śpiewały pieśni. Wszyscy, licznie zebrani parafianie, mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym święcie śpiewając, modląc się i słuchając Słowa Bożego. I to właśnie Słowo głoszone podczas tego nabożeństwa, było dla mnie wyjątkowe. Ksiądz oparł kazanie na tekście z ew. Mateusza 6,19-21 „Nie gromadźcie sobie skarbów  na ziemi…”. Na nowo przypomniał mi , że pytanie: „To co zgromadziłeś czyje będzie, a co tobie zostanie?”  jest nadal aktualne, i stąd Jezusowe powiedzenie „Szukajcie najpierw Królestwa Bożego”, bo Ono zostaje.

Po nabożeństwie mogliśmy wspólnie delektować się nie tylko wcześniejszymi przeżyciami duchowymi, ale również pysznymi kołaczami i przekąskami przygotowanymi przez panie z Marklowickiego Koła Pań.

Parafianka

Występ dzieci i kazanie można obejrzeć tutaj.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.