10 zawodników, 24 godziny, około 612 km, czyli 133 okrążenia dookoła Jeziora Czerniańskiego – tak podsumowujemy tegoroczną sztafetę rowerową, którą po raz kolejny zorganizowała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle-Czarnem. W tym roku idea została nieco zmieniona – celem nie było pokonanie określonego dystansu w jak najkrótszym czasie, ale przejechanie możliwie największej ilości okrążeń w jedną dobę, ponadto nadrzędym celem była zbiórka pieniędzy dla Ewelinki Pilch. Nasz filiał po wielkiej mobilizacji wystawił swoją drużynę: Dorota, Grzegorz, Kuba, Szymon, Wojtek, Wiesiek, Przemek, Rysiek, Janek i Andrzej wytrwale reprezentowali nas jako jedna z najmniej licznych drużyn. W tym gronie znaleźli się także przyjaciele nie tylko z Marklowic, ale także z innych okolicznych miejscowości.

Sztafeta rozpoczęła się w piątek, 14 czerwca o godzinie 17.00 i zakończyła się dokładnie 24 godziny później. Nie wszyscy zawodnicy byli obecni na miejscy przez cały czas. Praca i szkoła sprawiły, że większość drużyny sukcesywnie stawiała się na miejsce później, dzięki czemu co pewien czas nowe siły włączały się do rywalizacji. Nie obyło się bez problemów – niektóre rowery wymagały naprawy jeszcze zanim zawodnicy zdążyli ich użyć, jednak ostatecznie każdy miał na czym jeździć.

Wbrew pozorom najlepszym czasem do jazdy była noc. Ostatnie wielkie upały sprawiły, że nawet psujące się oświetlenie nie przeszkodziło w czerpaniu przyjemności z jazdy w niższych temperaturach. Niestety noce są krótkie i już o wczesnych godzinach dawało się odczuć, że drugi dzień nie będzie prosty. Po południu nastąpił termiczny kryzys, jednak i wtedy wytrwałość zawodników nie zmalała i wszyscy dzielnie pedałowali.

Mała liczebność zespołu utrudniała utrzymanie dobrej pozycji, mimo tego zajęliśmy 9. miejsce z 13 wyprzedzając znacznie większe drużyny. Przejechanie wszystkich 133 okrążeń zajęło dokładnie 24 godziny, 3 minuty i 16 sekund, jednocześnie dając wszystkim wiele radości i satysfakcji.

Po głównej rywalizacji odbyły się zawody dla dzieci, w których również mieliśmy swoją jednoosobową reprezentację. Adaś zajął trzecie miejsce wśród chłopców w swojej kategorii wiekowej.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom naszej drużyny i wszystkim współzawodnikom z pozostałych drużyn za wspaniały czas, a także zachęcamy do treningu przed ewentualną przyszłoroczną sztafetą.

Uczestnik


Galeria

Zdjęcia: Ludmiła Walica, Jan Walica,

Sztafeta Rowerowa 24h – 14-15 czerwca 2019